طراحی و توسعه اپلیکیشن

طراحی و توسعه اپلیکیشن

بی‌شک امروزه اپلیکیشن‌هایی که برای موبایل ساخته‌می‌شوند، حجم بزرگی از تبادلات فرهنگی را به عهده دارند. هزینه پایین، ظرفیت داشتن گستره وسیعی از اطلاعات، عکس‌ها و …، قدرت تکثیر بالا، فضای مدرن و موثر، قدرت انعطاف‌پذیری بالا، ماندگاری و توسعه، بستر مولتی مدیا و چند رسانه ­ای، امکان ایجاد ارتباط در بسترهای مدرن و … ویژگی‌های این ابزار قدرتمند مدرن است. خلق ایده، طراحی و تولید و پشتیبانی اپلیکیشن‌های موبایل، مسیری از زنجیره خلق محصولی دانش بنیان و موثر است که می‌تواند گستره وسیعی از کاربران را در آینده‌ای نزدیک به مخاطبان خود تبدیل کند.

در سازمان‌ها چنان تغییرات با سرعت و پیچیدگی اتفاق می‌افتد که رویای موفقیت ناگهانی و شکست یک شبه، به حقیقت پیوسته است. تنها راه ماندن در دنیای رقابتی امروز، تکیه بر ایده­های ابتکاری در سازمان‌ها و برنامه‌ریزی دقیق و اجرا در وقت طلایی است. موفقیت در گرو داشتن مزیت‌های نسبی لحظه‌ای ست که با تغییرات و حتی پیش از تغییرات ایجاد شود. برای مقابله با تغییرات باید تغییرات را رقم زد.

مجموعه ایده‌ناک، که امروز با نام شرکت ساختارپردازان ایده‌ناک البرز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای دانش بنیان و متمرکز بر کارشناسان و متخصصین حوزه چند رسانه‌ای  و مدیریتی است که با ترکیبی چند وجهی، پروژه‌های مربوط به ایجاد و توسعه را در سازمان‌ها، به ویژه سازمان‌های مجازی دنبال می‌کنند. شعار اصلی مجموعه ایده‌ناک، خلاقیت، نوآوری، کارآفرینی، پیش بینی تغییرات وایجاد و توسعه کسب و کار در دنیای متغیر ومتکثر کنونی است که قالب سازمان‌های مجازی را در بستر فناوری اطلاعات پویا و زنده می‌کند. در طول مدت فعالیت شرکت ساختارپردازان ایده ناک البرز، جنبه‌های مختلف سازمان‌های مجازی، مورد کنکاش و مطالعه قرار گرفته و پروژه‌های مختلفی در این حوزه انجام پذیرفته که غالبا در راستای راه اندازی، بهبود و توسعه فرایندها و بسترهای مجازی در سازمان بوده است.

با توجه به گستردگی، تنوع و پیچیدگی در عصر معاصر، مدیریت دانش و ایجاد بینش تغییر و ابتکار، مجموعه ایده ناک دامنه  همکاران خود را محدود به  قالب سنتی ساختار سازمانی ننموده است. از آنجا که به زعم ما، شرکت‌های مدرن تغییرات ماهوی بسیاری را در خود خواهند دید، تعاریف بازار، مشتری، ساختار و … به شدت دچار دگرگونی شده است. حرکت به سمت طراحی افقی ساختارهای سازمانی، ایجاد شرکتهای اقتضایی و پروژه محور، بر اساس رقابت بی محدودیت، ما را بر آن داشت تا از درون مجموعه، مدل‌های نوین کسب و کار را توسعه داده و با همراهی شرکت‌های مشتاق، روند ایجاد ابهام و بسترسازی خلق محصولات و خدمات تازه و موثر را در دستور کار قرار دهیم.

اپلیکیشن‌ها یکی از قویترین ابزارهای آموزشی، تبلیغاتی و مفهومی امروز است که نگرش درست و استفاده بهینه از آن می‌تواند کمک شایاتی به اهداف بیشتر سازمان‌های معاصر داشته‌باشد.

در واقع اپلیکیشن (Application) نوعی نرم‌افزار کامپیوتری است که برای استفاده کاربر نهایی (End-User) طراحی می‌شود.

اکثر نرم‌افزارهایی که ما روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم شامل این تعریف می‌شوند و تنها نرم‌افزارهای سیستم نظیر سیستم عامل و یا زبان‌های برنامه نویسی جزء اپلیکیشن‌ها محسوب نمی‌شوند.برای مثال نرم‌افزار اکسل، وورد، فتوشاپ، گوگل کروم، فایرفاکس و یا بازی‌های کامپیوتری همگی اپلیکیشن هستند.این روزها که بازار تبلت و گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های قابل حمل داغ است و این واژه استفاده بیشتری پیدا کرده‌است.

دسته‌بندی اپلیکیشن‌ها:

اپلیکیشین سازمانی:  معرفی سازمان، محصولات و خدمات، نقشه های دسترسی، سخن مدیر عامل، ارتباط با مشتریان، اتوماسیون اداری، ارتباط با ما و….

اپلیکیشن آموزشی:دسترسی به دیتا ها بر اساس اولویت آموزشی، مبانی آموزشی به صورت مولتی مدیا بسته به حوزه آموزش، امکان ایجاد ارتباط دو و چند طرفه، متصل به سایت مبدا و …

اپلیکیشین گردشگری: نقشه دسترسی، تور مجازی، امکان رزرو اینترنتی، اطلاعات گردشگری، معرفی جاذبه ها به صورت مولتی مدیا، گالری، ارتباط با ما و …

اپلیکیشین مناسبتی: به مناسبت‌های مختلف، می‌توان شعائر اسلامی، ادعیه و اشعار مورد استفاده، اعمال و احادیث مربوط و … را به صورت مولتی مدیا معرفی کرد. به عنوان نمونه، "اپلیکیشن ماه مبارک رمضان" که برنامه هایی که در سازمان جهت ماه مبارک انجام می‌گیرد، مداحان، برنامه‌های افطاری و شب‌های احیا، واجبات و مستحبات ماه مبارک رمضان، مدل تغذیه از دید روایات و علم تغذیه، ادعیه و مراسم مورد نیاز و استفاده در این ماه، قرآن و کتاب‌های دعا، صوت و تصویر ادعیه مورد نیاز، نمونه چند اذان، هنگاه اذان در مناطق مختلف با امکان آلارم و … را در بر می‌گیرد.

اپلیکیشن تشریفات: اطلاعات کلی در مورد شرکت، تور مجازی، مجموعه­ های وابسته، گالری عکس، برنامه­ های آتی، در سایت یا مناطق دیگر، سخن مدیر عامل، نقشه و …

اپلیکیشن تور مجازی: گالری، تهیه و اجرای فریم‌های 360 درجه از مناطق گردشگری، صنعتی و …

اپلیکیشن صنعتی: معرفی محصول و خدمات، ارتباط با ما، ارتباط با مشتری، خدمات پس از فروش، گالری، تور مجازی، سخن مدیر عامل، امکان فروشگاه مجازی، اتصال به سایت مادر و …

اپلیکیشن بازی:  برنامه نویس، طراحی و تولید بازی‌های مجازی قابل اتصال به اینترنت

اپلیکیشن فروشگاه مجازی:  معرفی محصول، مقایسه محصول، فروش اینترنتی، امکان جابجایی مالی، ارسال کد رهگیری، اتصال به سایت مادر و ..

اپلیکیشن تخصصی: با توجه به نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها، به صورت ویژه، طراحی و برنامه‌ریزی می‌گردد.

 

نمونه کارهای ما:

شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت

OIEC

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *