photography-360

تور مجازی

با توجه به نیاز شرکت­ های مختلف در دنیای معاصر، به ارسال سریع و با فواصل جغرافیایی زیاد اطلاعات، لازم است تا در حوزه‌های مختلف، فنآوری نوین، بستر شفاف سازی اطلاعات را ایجاد نماید. تور مجازی با به تصویر کشیدن شبه زنده پروژه‌ها، بنا‌ها و … این امکان را ایجاد می­کند که مدیران، سرمایه­گذارن، مخاطبین و … به راحتی به زوایای منطقه مورد نظر اشراف یابند و این اشراف می­تواند هم بر بستر وب باشد هم در کامپیوترهای شخصی قابل رویت باشد و هم اینکه با دوربین­های واقعیت مجازی رصد شود.

در واقع، به مجموعه­ای از تصاویر، فایل­های ویدئویی، تصاویر پانوراما (تصویری که از یک نقطه تمام یا بخشی از افق را پوشش می‌دهد)، فایل­های صوتی، اطلاعات متنی و … اتلاق می­شود که امکان آشنایی بیننده را با یک محیط و یا یک شی به صورت مجازی و بدون حضور فیزیکی فراهم می­نماید. هدف از ارائه تور مجازی از بین بردن محدودیت­های زمانی و مکانی است به طور مثال با استفاده از تور مجازی می­توان در یک بنای تاریخی به گشت و گذار پرداخت و یا از نمایشگاه یا مکانی که در کشوری دیگر و در زمان گذشته برگزار شده­است دیدن نمود.

عکاسی پانوراما 360 درجه یا عکاسی سه بعدی از تعداد زیادی تصاویر کوچک تشکیل می‌شود که با اتصال به یکدیگر تصاویر پانوراما 360در180 درجه را می‌سازد این تصاویر کرویست، منظور از تصویر کروی تصویری است که کاربر قادر به کنترل زاویه دید آن باشد. این کنترل توسط موس، کیبرد و همچنین آیکون‌های جهت­دار در داخل تصاویر قابل انجام است. تور مجازی ترجمه کلمه virtual tourمی‌باشد و از لینک شدن حداقل 2 تصویر پانوراما تشکیل شده همچنین قابلیت لینک تصاویر، ویدئو، موزیک، نریشن ،نقشه محل، گالری، متون و هر امکان دلخواه و درخواستی دیگر را دارا می­باشد.

تور مجازی امکان آشنایی با یک محیط را بدون حضور فیزیکی در آن فراهم می­کند. هدف از ایجاد تورهای مجازی از بین بردن محدودیت­های مکانی و زمانی است. به عنوان مثال می­توان از نمایشگاهی که در کشور یا زمان دیگری برگزار شده­است و امکان حضور در آن وجود نداشته دیدن کرد و یا پیش از حضور در یک مکان تفریحی یا توریستی، با آن مکان و امکانات موجود در آن جهت استفاده بهینه از امکانات، آشناشد.

یک تور مجازی مناسب باید بتواند با کاربر تعامل داشته­باشد و بهترین اطلاعات را در اسرع وقت و با یک رابط کاربری گرافیکی متناظر با فضای حقیقی در اختیار کاربران قراردهد.

تور مجازی این امکان را می­دهد که تصاویر شبه زنده به صورت 360 درجه در اختیار مخاطب قرار گیرد. حال چه در کامپیوتر شخصی و در وب سایت و چه با عینک­های دید مجازی.

 

ویژگی­های یک تور مجازی خوب:

در اجرای تورهای مجازی اهداف مختلفی دنبال می‌شود. به عنوان مثال اگر یک تور مجازی برای معرفی یک مکان تفریحی، یا یک رستوران یا هتل اجرا شود، با استفاده از ابزارهای ویرایش تصویر، جذابیت­های بصری محیط برجسته­تر می­شود.
در طراحی تور مجازی برای فضاهای آموزشی، تجاری، منازل و … از آنجا که تور مجازی با هدف آشنایی با امکانات فیزیکی و واقعی اجرا می‌شود، از حداقل ویرایش تصویری استفاده می‌شود تا فضاهای موجود به شکل حقیقی آن ارائه شوند. همچنین با در نظر داشتن موارد فنی مانند محدودیت سرعت اینترنت، تعداد نماهای پانوراما و … سعی می‌شود تا حد امکان تور مجازی

تولید شده به بهترین شکل ممکن نمایاننده‏ی فضای فیزیکی آن محل باشد. مراکزی که به تور مجازی نیاز دارند مدارس، مراکز فرهنگی و آموزشی، مراکز ورزشی، هتل­ها، رستوران­ها، فروشگاه­های معتبر و دارای فضای مناسب، کارخانجات، کارگاه­های تولیدی و کلا هر فضایی که دیده شدن آن توسط مخاطبین، به ایجاد ارتباط بین مخاطب و صاحب کسب و کار کمک می‌کند به یک تورمجازی نیاز دارد.

 

امکانات تور مجازی

 قابلیت نمایش روز و شب و همچنین مقایسه گذشته و حال برای پروژه‌های ساختمانی دردست ساخت
قابلیت ایجاد نور خورشید، برف و باران در آسمان
عدم نمایش اثر حضور عکاس در پایین و کف تصاویر
دسترسی سریع و آسان کاربران به مکان‌های مختلف به صورت تفکیک شده
قابلیت نشانه‌گذاری جهت نمایش تصاویر و ویدئو (به طور مثال در آزمایشگاه‌ها برای نمایش تصاویر و توضیحات دستگاه‌ها) قابلیت قراردادن صوت، ویدئو و نریشن بروی تصاویر
قابلیت لینک شدن با نقشه با قابلیت‌های بزرگنمایی و کوچک نمایی، قابلیت نقطه گزاری بر روی نقشه و نمایش لینک مکان‌ها و نماها بروی عکس پانوراما
مشخص کردن نام مکان‌ها و نماها در نقشه و همچنین بروی عکس پانوراما
قابلیت قراردادن گالری تصاویر در تور مجازی

 

مزایای تور مجازی :

 • دسترسی آسان: دسترسی  و مدیریت فریم‌های تور مجازی بسیار آسان و در دسترس است، برای آن کافی است کامپیوتر، موبایل و یا عینک دید مجازی داشته‌باشید.
 • کاربرد آسان: هر کس با هر زبان و رد هر کجای دنیا می‌تواند با استفاده از این ابزار در منطقه مورد‌نظر به صورت مجازی گشت زده و از نزدیک مجازی به بازدید بپردازد.
 • کاهش هزینه بازدیدها: با توجه به بازدیدهای بسیاری که از مناطق مختلف انجام میگیرد، دسترسی آسان به نمای اصلی پروژه‌ها، بسیاری از هزینه‌های انجام شده را تقلیل میدهد.
 • عدم محدودیت زمانی و مکانی : با استفاده از تور مجازی مخاطبان قادرند از هر نقطه جهان و در هر زمان دلخواه از فضای موردنظر بازدید نمایند.
 • کارگردانی بیننده : در تور مجازی بیننده خود قادر است کارگردانی تماشای اماکن مورد نظر را در فضای مورد نظردر اختیار بگیرد.
 • کیفیت فوق العاده : کیفیت تصاویر پانوراما در حدود 8400 ×16800 پیکسل می‌باشد.
 • قابلیت‌های متنی : در بازدید مجازی می‌توان بی نهایت عنوان متنی را برای یک مکان در نظر گرفت و فقط عنوان‌ها را در گوشه‌ایی از تصاویر قرارداد و با کلیک بر روی هر یک از عنوان‌ها کل محتوایات عنوان ظاهر گردد.
 • قابلیت صوتی : در تور مجازی می‌توان بینهایت عنوان صوت را با زبان­های مختلف دنیا برای یک مکان در نظر گرفت و فقط عنوان‌ها را در گوشه ایی از تصاویر قرارداد و با کلیک بر روی هر یک از عنوان‌ها صدای مربوط به آن عنوان شنیده شود.
 • خدمات تصویری : همانطور که قبلاً بیان شد در تور مجازی مخاطب تماشای اماکن را به طور صد در صد در اختیار خود می‌گیرد.
 • حجم بسیار کم : در تصاویر ویدئویی حجم فیلم بر اساس زمان بوده و هر ثانیه حداقل دارای ۲۵ فریم می‌باشد، حال آنکه در شیوه ی پانوراما ۳۶۰ صد در صد فضا در یک عکس با کیفیت بسیار بالاتر و حجم بسیار کمتر نمایش داده می‌شود.
 • دسترسی جهانی : با استفاده از تور مجازی مخاطبان قادرند از هر نقطه از جهان در فضای مورد نظر سیر نمایند.
 • دسترسی همیشگی : با استفاده بازدید مجازی مخاطبان قادرند در هر زمانی در فضای مورد نظر به گشت و گذار بپردازند.
 • انطباق با  انواع دستگاه‌ها : تور مجازی بر اساس فرمت فلش برای سیستم عامل ویندوز و سیستم عامل‌های موبایل و تبلت (به غیر از سیستم عامل‌هایی که از فلش پشتیبانی نمی‌کنند ) در دسترس است.

نمونه کارهای ما:

                           

                 mobile_f                                   

               Bouling                                      

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *