asa

مرکز مطالعات مدیریت انرژی

a4مرکز مطالعات مدیریت انرژی

در دنیای پرپیچ و تاب و متغیر معاصر، آنچه بیش از هر چیز به چشم می‌خورد، سرعت سریع، مداوم و چند جهته دانش و تغییرات درون و برون سازمانی است و این امر چندگونگی و توان تطبیق را ملزوم و ملازم بقای خدمات و یا تولید می‌کند. از طرفی چه در تجارت بین­الملل و چه در مدیریت بقا و تکامل، ماهیت تمرکز بر مزیت رقابتی، همیشه برگ برنده تعالی و فزون­سازی سهم بازار خواهد بود. پورتر، دراکر و بسیاری از دانشمندان این حوزه، تمرکز بر مرکز توانمندی‌ها و مزیت هر کشور، شرکت و … را نقطه ثقل موفقیت می‌دانند.

در کشور بزرگ و تاثیرگذار ایران، اگر چه تمرکز بر بسیاری از مزیت‌های اصیل و موثر داخلی (به ویژه از باب اقتصادی) مانند گردشگری، انرژی و … مغفول مانده، اما فرایند پیشرفت و مسیر ارتقا، توجه بیش از پیش بدان را ایجاد کرده و زمینه این تمرکز و تخصص­زایی را فراهم نموده‌است. توجه به حوزه نفت، انرژی و … با توجه به همه ابعاد آن میسر و پاسخگو خواهدبود. اگر مباحث فنی ساخت و بهره­برداری را کنار بگذاریم، مدیریت و ایجاد سیستم‌های کارا و به روز مدیریتی در این حوزه، بی‌شک زمینه­های افزایش بهره­وری را ایجاد خواهدکرد.

بر این اساس برنامه­ای مدون شده‌است، تا با بهره­گیری از نیروهای مجرب و جوان داخلی در حوزه­های زیر با تمرکز بر گرداگرد شرکت‌ها و سازمان‌های نفتی، کلینیک مدیریت انرژی را پیشنهاد داده و در راستای این پیشنهاد در ارتقا سطح بهره­وری نیروی انسانی، تعالی سازمانی، افزایش سهم جهانی بازار، بهبود کیفیت و … گامی موثر برداشته‌باشد. موارد یاد شده در چهار بخش زیر پیشنهاد می­شود که هر کدام از آنان در حوزه­های مختلف به ویژه نفت و گاز قابل تعریف خواهدبود.

  • خدمات آموزشی (شامل برگزاری دوره­های آموزشی بعد از عارضه‌یابی و کشف نیازهای بازار هدف)
  • خدمات پژوهشی (شامل موارد مربوط به سازمان­های منطقه با تمرکز بر نیازسنجی حوزه مدیریت ارتقا که مواردی از آن در ادامه به صورت جداگانه آمده‌است)
  • خدمات مشاوره­ای
  • خدمات ترویجی (برگزاری همایش، کنفرانسهاو …)
  • خدمات انتشارات (کتب، مقاله­ها، نشریه و ….)

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *